Úvod Léčba bolestí hlavy

Léčba bolestí hlavy

Bolest jako průvodní projev některé z nemocí odezní s vyléčením. Léky na léčbu infekcí většinou obsahují i látky, které zároveň tiší bolest.

Proti tenzním bolestem hlavy zabírá některé z dostupných analgetik. Někdy však stačí klid, uvolnění, doplnění tekutin a spánek.

TIP : pálí Vás žáhá? trpíte pyrózou? Podívejte se na pálení žáhy - články a diskuze o refluxní chorobě jícnu.

Při záchvatu migrény můžeme užít rovněž analgetikum nebo lépe antimigrenikum. Někdo užívá léky perorálně, při zvracení může užít ve formě čípku či injekčně. U častých záchvatů většinou odborný lékař předepíše dlouhodobé užívání léků jako prevenci náhlých ataků migrény. Ne na všechny však zabírají. U migrény kromě požití léků, je nutný klidový režim, uvolnění, obklady a spánek. Pokud nezvracíme, můžeme vyzkoušet vypít teplý hodně slazený čaj, či kávu. Zvracení však mnoha postiženým pomůže, uvolní tlak uvnitř hlavy, proto si samy navodí dávení zasunutím prstu do krku. Jsou zmínky o tom, že může pomoci i orgasmus, který uvolňuje tenzi.

Při bolestech hlavy od krční páteře můžeme použít i masážní strojky. Moderní způsob úlevy a stimulace bodů pokožky hlavy představuje tzv. ježek, je to několik drátů spojených k sobě, kterými si můžeme jemně přejíždět po temeni hlavy. Masáž hlavy je lehce dostupná a když už nic jiného, je velmi příjemná.


Diskuse (72 komentářů)

Karel, (05. 01. 2011 20:00) Reagovat
zdravímChtěl bych se zeptat co muže zpusobovat neustále se opakující bolesti hlavy?snažím se jí nutit pravidelný příjem tekutin.ale bolesti se neustále opakují.mužete mi poradit nějáké vitamíny nebo jinou věc?
Karolina, (14. 03. 2011 08:07) Reagovat
dobrý den,od včerejška mě bolí hlava na levé straně- cca 2 cm nad uchem pouze v jednom místě jen při dotyku. Čím to může být? Nejsem si vědoma, že bych se někde uhodila. Včera jsem byla velice unavená, po návratu domů mi byla zima, měla jsem husí kůži i ve vlaech a od té doby mě to jedno místo bolí. Co s tím? Děkuji
Markéta, (22. 06. 2011 12:49) Reagovat
Dobry den, mam tu samou bolest na tom samem miste co Vy. Jak jste dopadla?
Sara, (16. 05. 2011 11:30) Reagovat
:-?
Kristýna, (13. 09. 2011 14:07) Reagovat
Dobrý den,nesustále mě bolí hlava v oblasti čela...Nevíte co s tím???
dsdk, (23. 01. 2013 07:02) Reagovat
S touhle bolesti jsem 8let otravoval desitky neurologu az jsem se přes net docetl co to muze byt.Nadiktoval jsem vsecky popsane problémy které souhlasily s temi co mam i ja jedne doktr a ta zachytrovala a vypsala obsahle vys.krve,mag,rezonanci a uz mam za sebou 6operaci hlavy,nador 2,7cm.Reste to s lekarem.Nerizkujte
Denisa, (29. 09. 2011 11:15) Reagovat
J e to strasne nevim si s tim rady hlava mne boli kazdy 3 den je to k nevydrzeni.kdyz mne nekdo zmackne lehce za krkem bolest zmizi ale jak to pusti tak se to vrati takova problemy ma i moje teta nevime co mame delat jestly vite co stim prosim poradte mi DEKUJI VAM.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest-hlavy.info
Kontakty