Úvod Léčba bolestí hlavy

Léčba bolestí hlavy

Bolest jako průvodní projev některé z nemocí odezní s vyléčením. Léky na léčbu infekcí většinou obsahují i látky, které zároveň tiší bolest.

Proti tenzním bolestem hlavy zabírá některé z dostupných analgetik. Někdy však stačí klid, uvolnění, doplnění tekutin a spánek.

TIP : pálí Vás žáhá? trpíte pyrózou? Podívejte se na pálení žáhy - články a diskuze o refluxní chorobě jícnu.

Při záchvatu migrény můžeme užít rovněž analgetikum nebo lépe antimigrenikum. Někdo užívá léky perorálně, při zvracení může užít ve formě čípku či injekčně. U častých záchvatů většinou odborný lékař předepíše dlouhodobé užívání léků jako prevenci náhlých ataků migrény. Ne na všechny však zabírají. U migrény kromě požití léků, je nutný klidový režim, uvolnění, obklady a spánek. Pokud nezvracíme, můžeme vyzkoušet vypít teplý hodně slazený čaj, či kávu. Zvracení však mnoha postiženým pomůže, uvolní tlak uvnitř hlavy, proto si samy navodí dávení zasunutím prstu do krku. Jsou zmínky o tom, že může pomoci i orgasmus, který uvolňuje tenzi.

Při bolestech hlavy od krční páteře můžeme použít i masážní strojky. Moderní způsob úlevy a stimulace bodů pokožky hlavy představuje tzv. ježek, je to několik drátů spojených k sobě, kterými si můžeme jemně přejíždět po temeni hlavy. Masáž hlavy je lehce dostupná a když už nic jiného, je velmi příjemná.


Diskuse (72 komentářů)

Denisa, (29. 09. 2011 11:17) Reagovat
na bolest v oblasti cela pomaha uterka namocena ve studene vode s octem to pomaha
jana, (05. 11. 2011 18:43) Reagovat
uz mesic me boli hlava a nevim zceho to je. Kdyz vstanu tak me boli jak kdyby nemela pamet. Hrozna bolest a potrebuju radu
Bren, (21. 11. 2011 10:48) Reagovat
Už dlouhá léta trpím bolestmi hlavy a migrénami. Projevují se několik dní zvracením a úmornými bolestmi hlavy. Osvědčili se mi čípky, valetol a odpočinek. Nepřála bych nikomu něco podobného...
petra, (22. 04. 2012 18:29) Reagovat
Léky proti bolestem hlavy neřeší jejich příčinu, pouze ji potlačují, pravou příčinou bývají nesrovnalosti v nitru člověka, např. když děláte práci, kterou nesnášíte, a tak podobně, je třeba se nad tím zamyslet, a ne zobat prášky.
Danule, (14. 05. 2013 20:00) Reagovat
Tak vím o čem píšete,pač mě bolí skoro pravidelně každý víkend hlava a hned do migrény,Je mě na zvracení,ale musím si pomoci strčením prstu do krku,aby se mě ulevilo.Chodila jsem pravidelně na masáže a výsledek nulový.Nejlepší je klid,studený hadr na čelo a spánek.Otravuje mi to život,kdo to nepoznal, neví o čem mluvíme :-|
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest-hlavy.info
Kontakty