Úvod Léčba bolestí hlavy

Léčba bolestí hlavy

Bolest jako průvodní projev některé z nemocí odezní s vyléčením. Léky na léčbu infekcí většinou obsahují i látky, které zároveň tiší bolest.

Proti tenzním bolestem hlavy zabírá některé z dostupných analgetik. Někdy však stačí klid, uvolnění, doplnění tekutin a spánek.

TIP : pálí Vás žáhá? trpíte pyrózou? Podívejte se na pálení žáhy - články a diskuze o refluxní chorobě jícnu.

Při záchvatu migrény můžeme užít rovněž analgetikum nebo lépe antimigrenikum. Někdo užívá léky perorálně, při zvracení může užít ve formě čípku či injekčně. U častých záchvatů většinou odborný lékař předepíše dlouhodobé užívání léků jako prevenci náhlých ataků migrény. Ne na všechny však zabírají. U migrény kromě požití léků, je nutný klidový režim, uvolnění, obklady a spánek. Pokud nezvracíme, můžeme vyzkoušet vypít teplý hodně slazený čaj, či kávu. Zvracení však mnoha postiženým pomůže, uvolní tlak uvnitř hlavy, proto si samy navodí dávení zasunutím prstu do krku. Jsou zmínky o tom, že může pomoci i orgasmus, který uvolňuje tenzi.

Při bolestech hlavy od krční páteře můžeme použít i masážní strojky. Moderní způsob úlevy a stimulace bodů pokožky hlavy představuje tzv. ježek, je to několik drátů spojených k sobě, kterými si můžeme jemně přejíždět po temeni hlavy. Masáž hlavy je lehce dostupná a když už nic jiného, je velmi příjemná.


Diskuse (72 komentářů)

Helena, (31. 05. 2010 07:23) Reagovat
strasne me boli hlava uz nekolik let obden, pridavaj se k tomu i dasne nevim co mam delat doktori si nevi rady.
zdeno, (25. 07. 2010 20:58) Reagovat
a tlak mate aky zrejme to bude od vysokeho tlaku
Martina, (29. 01. 2011 20:50) Reagovat
zajimave mam to same ...
Petra, (28. 09. 2011 17:40) Reagovat
Můžu říct, že perfektní je Bowenova technika, uvolní to krk, tedy svaly, a nějaké bloky se mohou samy uvolnit, nebo pokud se použije jiné mobilizační techniky, je její použití šetrnější pro tělo a efekt je delší, protože stažené svaly netáhnou obratle zpátky do špatné pozice. Umí i všelicos jiného, známé zase pomohli s bedry a kámoška, co dělá závodně atletiku si tam vyléčila achilovku. V Brně jsou velmi šikovní, je to na Mendlově náměstí v klášteře www.bowen-brno.cz
alica, (29. 07. 2010 19:33) Reagovat
:lol:
julie, (13. 10. 2010 13:58) Reagovat
http://chlorellamrmia.blogspot.com/
anonym, (25. 10. 2010 15:33) Reagovat
Mě pomůže když napustím umyvadlo nebo dřez plný studené vody, protože bolest hlavy může být i z přehřátí, nebo z horečky, ale i po tomhle někdy začne znovu bolet, například pomůže se napít, i nedostatek tekutin způsobuje bolest hlavy. Jinak, nejvíc pomůže něco studeného ale i teplé pití pomáhá, např. čaj.
anonym, (25. 10. 2010 15:49) Reagovat
[quote name="anonym"]Mě pomůže když napustím umyvadlo nebo dřez plný studené vody, [/quote]Aha, omlouvám se, tady to hned doplním:a ponořím do ní hlavu,
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest-hlavy.info
Kontakty